Sözleşmeli Zabıt Katipliği Metinleri Yayınlandı !

Konu, 'Adalet Bakanlığı Personelleri' kısmında cihan_yvz tarafından paylaşıldı.

 1. cihan_yvz

  cihan_yvz Forum Yöneticisi Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  SÖZLEŞMELİ ZABIT KÂTİPLİĞİ UYGULAMA SINAVI
  METİNLERİNE İLİŞKİN DUYURU
  Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6 ncı maddesinin 6/c bendinde “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır.
  Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 30 Eylül 2017 Cumartesi günü yapılacak olan sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

  Metinlere Ulaşmak için Tıklayınız..!  Sınava Girecek Arkadaşlara Başarılar Diler Haklarında Hayırlı Olanının Olmasını Temennisi ile..
  Selam ve Dua iLe...
   
 2. Gmz.015

  Gmz.015 Kamu Personeli Üyesi

  Insallah simdilik ilanda yüzümüz guler
   
  cihan_yvz bunu beğendi.
 3. cihan_yvz

  cihan_yvz Forum Yöneticisi Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Amin İnşallah... Hakkımızda Hayırlısı !
   

Sayfayı Paylaş