POMEM'lere Başvuruların Artması İçin Şartlar Nasıl Olmalıdır?

Konu, 'Haberler' kısmında Batuhan TEMEL tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan TEMEL

Batuhan TEMEL Kamu Personeli Üyesi

Binlerce aday POMEM alımlarına başvuru şartlarından dolayı başvuru yapamıyorlar. Peki bu kapsamda şartların nasıl olması lazım ki başvurular artsın ?

Ekli Dosyalar:

2. Yagmur112

Yagmur112 Kamu Personeli Üyesi

En az lise mezunu şartı aranmalı

Ay154 bunu beğendi.
  3. İlikan42

İlikan42 Kamu Personeli Üyesi

Sağlık şartlarında renk körlüğünü kaldırmaları gerekir

4. cerenyıldırım

cerenyıldırım Kamu Personeli Üyesi

Bayanlarda boy sınırı 160 cm olsun

Ay154, Nehirrrr ve Yagmur112 bunu beğendi.
  5. Nehirrrr

Nehirrrr Kamu Personeli Üyesi

Kesinlikle yaş sınırı düşürülmesi, besyo mezunu olduğumuz halde başvuru bile yapamıyoruz bu şekilde çok arkadaşım var.

6. Gökhan Nefer

Gökhan Nefer Kamu Personeli Üyesi

Öncelikle görünmeyen yerlerdeki dövmelere onay vermeleri gerekir. Ufak tefek çizikleri takmamaları gerekir. Zira mesleğe girdikten sonra kendini yaralayan ve dövme yaptıranlara çok tanık oldum. Yaş sınırının yerine, fiziksel yeterlilik sınırı getirilmeli. Bana göre sistemin yarısı saçma, sapan maddelerle dolu.

7. Lathetool

Lathetool Kamu Personeli Üyesi

Mezuniyet lise olmalı yaş 35 siniri olmalı ve renk körlüğü engeli kalkmalı

8. Kübra Aykemez

Kübra Aykemez Kamu Personeli Üyesi

Devleti vatani ve milleti için bu görevi yapabilecek adaylar önceliklendirilmelidir.
    Bu iş yürek meselesidir daha sonra aranan şartlarda fiziksel özellikler işini yapmaya engel teşkil ediyor ise zaten elenmelidir.
    Ben ön lisans mezunuyum , sıvalarda başarılı olma ihtimali herkesin %50 lakin sınav ile olacak şey değil.o görevi layiki ile yerine getiren, giyindiği üniformayı gurur ile taşıyan kişiler bunu hak etmelidir. Sınava girip kazanıp bir çok hain çıkan Fetoculardan değil benim ve benim düşüncelerime saygı duyan ve işi isteyen herkes görevini yapmalıdır. Biz devletin milletin yaninda oluyorsak sizde bizim yanımızda olun. Bu görevi gerçekten isteyenlere verin...

Pöh Adayıı ve abaytar1704 bunu beğendi.
  9. kayamemet1453

kayamemet1453 Kamu Personeli Üyesi

En az lise mezunu şartı aranması gerekiyor 20 dönem lisans mezunu şartı ile alındığı için talep az oldu bunun da göz onunde bulundurmak gerekiyor.

10. Hilal21

Hilal21 Kamu Personeli Üyesi

Bence yaş şartı kesinlikle esnetilmeli ve mezuniyet lisans yerine lise mezunu olarak değiştirilmeli.kadınlar da boy şartı da düşürülmeli.Kısa bayan polis lerde görüyoruz.

11. abaytar1704

abaytar1704 Kamu Personeli Üyesi

Lisans mezunu şartı yerine lise mezunu hiç değilse ön lisans mezunu şartı getirilmeli bir sürü vatandaşımız bu şarttan dolayı polislik hayallerini yitiriyo bence lisans şartı yerine lise veyahut en azından ön lisans şartı getirilmeli.

12. Sedanur.

Sedanur. Kamu Personeli Üyesi

Kpss puanı düşürülmeli bayanlarda boy 1.60 olmalı

13. Ahmet arat

Ahmet arat Kamu Personeli Üyesi

Yaş sınırlaması na bişey diyemem ama vatanını seven devletine ve milletine bağlı olan biz genclere yol acmalisiniz ilkokul mezunlarınada yer vermelisiniz iyi bir eğitimden sonra yüreği olan ve vatanını seven herkes yapar herşeyin başı eğitim benim düşüncem bu, yinede devletimiz en iyisini bilir saygilarimla

14. Splt

Splt Kamu Personeli Üyesi

2016 kpss puanlariyla suanki alim 3.olacak yarım puanla başvuru hakkını kaybediyoruz puan 55 e düşerse gerekli başvurular gelecektir pomem lisanslarin hakkıdır boşuna 4 yılımızı vermedik 35 net ile 55 net bir tutulamaz ki farklı derecedeki sınavlar puan düşmeli en azından 21.donem için bekleyen çok arkadaş var

15. Karatas4646

Karatas4646 Kamu Personeli Üyesi

KPSS puanını 50 ye dusurmeleri lazım o zaman yeterli başvuruya ulaşılır.

16. Selim Emre

Selim Emre Kamu Personeli Üyesi

KPSS şartını kaldırsınlar çoğu yeni mezun için kpss engel teşkil ediyor.

17. Pöh Adayıı

Pöh Adayıı Kamu Personeli Üyesi

Öncelikle askerlik şartı esnetilmeli ve en az lise mezunu şartı aranması gerekir sonuçta bu mesleği gerçekten vatan , millet aşkı şuuru içerisinde gerçek anlamda gönülden isteyenler olmalıdır çünkü bir insan işini , görevini severek yaptığı taktirde önüne hiçbir engel çıkıp olumsuz yönde etkileyemez ve pöh benim için meslek değil görevimdir bunu canı yürekten söylüyorum. Allah tüm adaylarimiza , hak eden bu görevi isteyen kardeşlerimize yardımcı olsun.

18. Merve Mutlu

Merve Mutlu Kamu Personeli Üyesi

Vatanı için seve seve canını veren erkek varsa bir o kadar da kadin var bu meslek için Lise mezunu alım yapılmalı bayanlarda bu görevden yoksun bırakılmamalı ..

19. Hatice koç

Hatice koç Kamu Personeli Üyesi

Bayan alimi fazla olsun sinavlarda kolay olsun özellikle parkur süre anlaminda ondan sonra tabi polis alimi yetersiz olur zaten egitimde herseyi ogrenecegiz

Sayfayı Paylaş