POMEM'lere Başvuruların Artması İçin Şartlar Nasıl Olmalıdır?

Konu, 'Haberler' kısmında Batuhan TEMEL tarafından paylaşıldı.

 1. Batuhan TEMEL

  Batuhan TEMEL Kamu Personeli Üyesi

  Binlerce aday POMEM alımlarına başvuru şartlarından dolayı başvuru yapamıyorlar. Peki bu kapsamda şartların nasıl olması lazım ki başvurular artsın ?
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Yagmur112

  Yagmur112 Kamu Personeli Üyesi

  En az lise mezunu şartı aranmalı
   
  Ay154 bunu beğendi.
 3. İlikan42

  İlikan42 Kamu Personeli Üyesi

  Sağlık şartlarında renk körlüğünü kaldırmaları gerekir
   
 4. cerenyıldırım

  cerenyıldırım Kamu Personeli Üyesi

  Bayanlarda boy sınırı 160 cm olsun
   
  Ay154, Nehirrrr ve Yagmur112 bunu beğendi.
 5. Nehirrrr

  Nehirrrr Kamu Personeli Üyesi

  Kesinlikle yaş sınırı düşürülmesi, besyo mezunu olduğumuz halde başvuru bile yapamıyoruz bu şekilde çok arkadaşım var.
   
 6. Gökhan Nefer

  Gökhan Nefer Kamu Personeli Üyesi

  Öncelikle görünmeyen yerlerdeki dövmelere onay vermeleri gerekir. Ufak tefek çizikleri takmamaları gerekir. Zira mesleğe girdikten sonra kendini yaralayan ve dövme yaptıranlara çok tanık oldum. Yaş sınırının yerine, fiziksel yeterlilik sınırı getirilmeli. Bana göre sistemin yarısı saçma, sapan maddelerle dolu.
   
 7. Lathetool

  Lathetool Kamu Personeli Üyesi

  Mezuniyet lise olmalı yaş 35 siniri olmalı ve renk körlüğü engeli kalkmalı
   
 8. Kübra Aykemez

  Kübra Aykemez Kamu Personeli Üyesi

  Devleti vatani ve milleti için bu görevi yapabilecek adaylar önceliklendirilmelidir.
  Bu iş yürek meselesidir daha sonra aranan şartlarda fiziksel özellikler işini yapmaya engel teşkil ediyor ise zaten elenmelidir.
  Ben ön lisans mezunuyum , sıvalarda başarılı olma ihtimali herkesin %50 lakin sınav ile olacak şey değil.o görevi layiki ile yerine getiren, giyindiği üniformayı gurur ile taşıyan kişiler bunu hak etmelidir. Sınava girip kazanıp bir çok hain çıkan Fetoculardan değil benim ve benim düşüncelerime saygı duyan ve işi isteyen herkes görevini yapmalıdır. Biz devletin milletin yaninda oluyorsak sizde bizim yanımızda olun. Bu görevi gerçekten isteyenlere verin...
   
  Pöh Adayıı ve abaytar1704 bunu beğendi.
 9. kayamemet1453

  kayamemet1453 Kamu Personeli Üyesi

  En az lise mezunu şartı aranması gerekiyor 20 dönem lisans mezunu şartı ile alındığı için talep az oldu bunun da göz onunde bulundurmak gerekiyor.
   
 10. Hilal21

  Hilal21 Kamu Personeli Üyesi

  Bence yaş şartı kesinlikle esnetilmeli ve mezuniyet lisans yerine lise mezunu olarak değiştirilmeli.kadınlar da boy şartı da düşürülmeli.Kısa bayan polis lerde görüyoruz.
   
 11. abaytar1704

  abaytar1704 Kamu Personeli Üyesi

  Lisans mezunu şartı yerine lise mezunu hiç değilse ön lisans mezunu şartı getirilmeli bir sürü vatandaşımız bu şarttan dolayı polislik hayallerini yitiriyo bence lisans şartı yerine lise veyahut en azından ön lisans şartı getirilmeli.
   
 12. Sedanur.

  Sedanur. Kamu Personeli Üyesi

  Kpss puanı düşürülmeli bayanlarda boy 1.60 olmalı
   
 13. Ahmet arat

  Ahmet arat Kamu Personeli Üyesi

  Yaş sınırlaması na bişey diyemem ama vatanını seven devletine ve milletine bağlı olan biz genclere yol acmalisiniz ilkokul mezunlarınada yer vermelisiniz iyi bir eğitimden sonra yüreği olan ve vatanını seven herkes yapar herşeyin başı eğitim benim düşüncem bu, yinede devletimiz en iyisini bilir saygilarimla
   
 14. Splt

  Splt Kamu Personeli Üyesi

  2016 kpss puanlariyla suanki alim 3.olacak yarım puanla başvuru hakkını kaybediyoruz puan 55 e düşerse gerekli başvurular gelecektir pomem lisanslarin hakkıdır boşuna 4 yılımızı vermedik 35 net ile 55 net bir tutulamaz ki farklı derecedeki sınavlar puan düşmeli en azından 21.donem için bekleyen çok arkadaş var
   
 15. Karatas4646

  Karatas4646 Kamu Personeli Üyesi

  KPSS puanını 50 ye dusurmeleri lazım o zaman yeterli başvuruya ulaşılır.
   
 16. Selim Emre

  Selim Emre Kamu Personeli Üyesi

  KPSS şartını kaldırsınlar çoğu yeni mezun için kpss engel teşkil ediyor.
   
 17. Pöh Adayıı

  Pöh Adayıı Kamu Personeli Üyesi

  Öncelikle askerlik şartı esnetilmeli ve en az lise mezunu şartı aranması gerekir sonuçta bu mesleği gerçekten vatan , millet aşkı şuuru içerisinde gerçek anlamda gönülden isteyenler olmalıdır çünkü bir insan işini , görevini severek yaptığı taktirde önüne hiçbir engel çıkıp olumsuz yönde etkileyemez ve pöh benim için meslek değil görevimdir bunu canı yürekten söylüyorum. Allah tüm adaylarimiza , hak eden bu görevi isteyen kardeşlerimize yardımcı olsun.
   
 18. Merve Mutlu

  Merve Mutlu Kamu Personeli Üyesi

  Vatanı için seve seve canını veren erkek varsa bir o kadar da kadin var bu meslek için Lise mezunu alım yapılmalı bayanlarda bu görevden yoksun bırakılmamalı ..
   
 19. Hatice koç

  Hatice koç Kamu Personeli Üyesi

  Bayan alimi fazla olsun sinavlarda kolay olsun özellikle parkur süre anlaminda ondan sonra tabi polis alimi yetersiz olur zaten egitimde herseyi ogrenecegiz
   
 20. CEMİL KAYMAK

  CEMİL KAYMAK Kamu Personeli Üyesi

  ÖNCELİKLE BELİRTMEK İSTERİM BEN VE BENİM GİBİ BİR SÜRÜ LİSANS MEZUNU ARKADAŞIM VAR BİZ BU OKULLARI ÇOK ZOR ŞARTLARDA BİTİRDİK KPSS SINAVLARINA GİRDİK PUANLARIMIZ İYİ OLDUĞU HALDE ATANAMADIK NEDEN BENCİL BİR ÖRGÜT ÇIKIP BİZİM YERİMİZE HAKSIZ İNSANLARI HAKSIZ ŞEKİLDE BİR YERLERE YERLEŞTİRDİLER.O YÜZDEN DİR Kİ HEM YAŞIMIZ GEÇTİ HEMDE SINAVLARA GİRMEKTEN YORULDUK BU SEBEPTENDİR Kİ ÖZELLİKLE POLİS ALIMLARINDA:
  1.YAŞ SINIRI 35 E YÜKSELTİLMELİ
  2.KPSS PUAN ŞARTI KALDIRILMALI ÖZELLİKLE LİSANS MEZUNLARINDAN
  BU ŞEKİLDE OLURSA HEM BAŞVURU ARTACAK HEMDE BU ÜLKEYE ON NUMARA İNSANLAR ARASINDAN POLİS SEÇMELERİ YAPILACAKTIR...
   

Sayfayı Paylaş