ÖSYM'den nitelik kodları hakkında duyuru

Konu, 'Engelli Memurlar ve EKPSS' kısmında KomikRetikulum tarafından paylaşıldı.

1. KomikRetikulum

KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Arkadaşlar merhaba;

Engelli memur adayları şu günlerde 2016/1 EKPS tercih işlemleri ile ilgilenmekte. Bu kapsamda kimi engelli memur adayı tercihini yapmış ise de bir çok adayın tercihlerini henüz yapmadıkları düşünülmektedir.

Bu noktada bugün itibari ile ÖSYM tercih kılavuzuna bazı nitelik kodlarının eklendiğini duyurdu. Konu ile ilgili detayları burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

2. masal

masal Kamu Personeli Üyesi

Hocam benim sorum şu;6345 kodlu bir bölümü tercih ettim.fakat bu sertifikayı alabileceğim bir kurumun olmadığını öğrendim.yine sıkıntı yine sıkıntı :'(santral elemanı yetiştirme sertifikası olmadan atanma şansım nedir?yardımcı olursanız sevinirim;-)

3. KomikRetikulum

Merhabalar;
    Tercihlerinizi yapmadan önce nitelik kodlarını dikkatli incelemenizi öneriyorum. Kaldı ki 6345 nitelik koduna ait sertifikanız olmadığı halde bu bölümü ne için tercih ettiniz ?
    Nitelik kodlarına ait sertifikalar kişiye her zaman avantaj sağlar. Ancak olmaması bir dezavantajmıdır buda sizin puanınıza bağlı.

4. sytozbs

sytozbs Kamu Personeli Üyesi

Bende bununla ilgili bir soru sormak istiyorum... 6225 bilgisayar işletmeni sertifikası kodu ile basvurum var sertifikamda var ama bunun olup olmadığını nasıl bilebilirler ki bunu sormak istiyorum..

5. KomikRetikulum

Yerleştiğiniz anda sizden bu sertifikayı komisyon isteyecek. Vermediğiniz an bunun olmadığı anlamına gelecektir.

6. sytozbs

İşte bende bu saçmalığı böyle düşünüyorum çünkü normalde ben atanacaksam eğer, benden daha yüksek puanla burayı tercih eden kişinin bu şekilde bir sertifikası yokken burayı tercih eder ve atanırsa ne olacak.. O zaman kurul aaa sende bu sertifika yokmuydu bilmiyorduk hadi iyi günler mi derler.. Yoksa bu işlemi nasıl onaylayabilirler..

7. KomikRetikulum

Sizden daha yüksek puanı olan ancak gerekli şartları (sertifika vs.) yerine getiremeyen kişi atansa dahi komisyonda ilgili hususlar dikkat edilecek. Kişi o kadro için o nitelikleri taşımıyor ise ataması yapılmayacak ve o kadro boş kalacak. Yani kurul/komisyon burada atama sonrasında nitelikleri inceleme yetkisine sahip

8. sytozbs

Tamam bende onu diyorum zaten o vatandaş orayı yazmış ama sertifikası yok onlar tekrar birini mi çağırırlar yoksa o kadro yıllar boyunca o beyinsiz kardeşimizin yüzüne atanacak kişinin hakkını yiyerek boş kalmasınımı sağlar.. Ya benim sertifikamda var ama biliyorsunuz engelli sınavı çoğu kişi yaa yaz belki gelir diyen bile varmış.. Ben bunu soruyorum.. Komisyonumuz atanan o kişinin sertifikası yoksa eğer yeni bi kişiyi mi çağırıyor yoksa o kadro 2.atamaya kadar boşmuş kalıyor.. Hatta yalanım olmasın kendi sertifikamın resmini cekip size gönderebilirim...

9. KomikRetikulum

Komisyon sadece kurumuna atanan kişinin evraklarını incelemekle sorumludur. Bu kapsamda komisyon ilgili kişinin niteliklerini eksik bulur ise 2. kişi ÇAĞIRMIYOR. İfade ettiğiniz gibi o kadro 2. atamalara kadar boş kalıyor ve 2. atamalarda tekrar o kadro veriliyor. Bu noktada söylediğiniz gibi adaylar hem kendilerinin mağdur olmaması hem de diğer kişilerin önünü kesmemek adına kadronun niteliklerine uygun olup olmadığına göre tercih yapması gerekiyor.

sytozbs bunu beğendi.
  10. sytozbs

Ama bu demiş olduklarınızı düşünen kaç kişi kaldı ki bu dünyada...

11. sytozbs

Birde son birşey daha sorsam bu nitelik kodu adı altında bu sertifikayı osym bürolarımızdan şahsınıza işlettikten sonra tercih yapsanız deseler ne olur ki..

12. KomikRetikulum

pardon anlayamadım

13. sytozbs

Yani ösym bu şekilde çeşitli sertifikası olan arkadaşların bunları herhangi bir yöntemle ösym şahıs bilgilerine analiz ettirsinler .. Ve ben yada benim gibileri boş bırakmasınlar.. Bu şekilde olduktan sonra o tercihi yapacak kişi rastgele o tercihine yapamazsın daha iyi olmaz mı..

14. KomikRetikulum

Ancak şu şekilde olabilir;
    Adayların almış oldukları sertifikalar meb onaylı olacağı için, meb bunları ösym ye bildirip ösym de bunları sistemine girmesi ile belki olabilir ama bunun artı ve eksileri ile analiz edilmesi gerekmekte

sytozbs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş