Lise Mezunu Engelli Hizmetliler MEMUR (GİH) Kadrosu bekliyor

Konu, 'Engelli Memurlar ve EKPSS' kısmında barçel tarafından paylaşıldı.

 1. barçel

  barçel Kamu Personeli Üyesi

  bilindiği üzere devlet 3 farklı özel alım yapmakta. bunlarda biricisi bakıma muhtaç çocuklar alımı , ikincisi terör yakımları alımı , ücüncüsü engelli alımı yapmakta. diger iki alımda lise mezunu olan adayları memur(gih ) kodrosuna atamakta ; bizlerin alımı olan engelli alımında ise lise mezunu olanların çoğunu hizmetli (yh) kadrosunda almaktadır . bu da günlük hayattta zorlalanan arkadaşlarımızın hizmetli kadrosunda amirlerinin zorlamasıyla yapamayacakları bedensel işler verilmekte buda iki kat günlük hayatını zorlaşması demektir .konu itibariyle diger alımlarda lise mezunu olan adaylar hepsi memur olurken ; engelli alımında pozitif ayrımcılık yok sayılarak hizmetli kadrolarına atanmaktadır . bu durumu gelin hep berber çözelim .hakkımız olan lise mezunu engelli hizmetliler gih kadrosu için hakkımızı arayalım
   
  Son düzenleme: 13 Nisan 2016
 2. KomikRetikulum

  KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

  Burada en önemli görev sendikalara düşmekte. Talepler yeterince dile getirilmediğini düşünüyorum. Sendikalar ile iletişime geçilip bu konu üzerinde hassasiyet gösterilmesi istenilmelidir.
   
  sytozbs bunu beğendi.
 3. barçel

  barçel Kamu Personeli Üyesi

  sizlerde konuya vakıfsınız volkan bey arkadaşlar memursende ilgili kişi ELVAN UĞURLU bey ile görüşüldü. Ali yalçın ile görüşüldü konu ile demeçleri var. fakat bizler kel başımızla bu kadar yapabildik.sesimizi duyura bildik .
   
  masal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş