KPSS Ortaöğretim/Lise Tercih-Yardımlaşma ve Bilgi Bölümü

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Sapiens tarafından paylaşıldı.

1. Sapiens

Sapiens Misafir

Merhabalar, değerli arkadaşlar. Bildiğiniz üzere 20 Kasım 2016 tarihi itibariyle Ortaöğretim düzeyi KPSS gerçekleştirilecek. KPSS yapılır yapılmaz, sınav yorumlarınızı almak, sorularınızı paylaşmak, tercih döneminde sizlere yardımcı olmak ve adayların birbirleriyle yardımlaşmasına olanak sağlamak adına bu başlığı açtık.

Sınavın hemen sonrasında, takıldığını sorulardan ve diğer noktalardan anında haberdar olmak ve hatalarını öngörmek isteyen adaylar için oldukça faydalı olacaktır.

Lütfen mobil uygulamalarımızı indirdiğinizden emin olunuz.

Ayrıca kılavuzlar, atamalar ve kontenjanlar üzerine KPSS Ortaöğretim/Lise katılımcılarının bilmesi gerekenler başlığını da okumanızı tavsiye ederiz.

Sınav katılımcısı adaylara sınavlarında başarılar diliyor, sınavın hemen sonrasında görüşlerini aktarmak üzere bu başlığa beklediğimizi belirtmek istiyoruz. Sevgi ve saygılarımızla...

2. tornacı

tornacı Kamu Personeli Üyesi

merhaba size bir sorum olacaktı.kpss ortaögretım sınavına girdim ve ilk defa girdim sınava
    liseden makine bölümü mezunuyum puanım 70-80 arası beklıyorum ve atanma şansım nedir şuan önlisans makina okuyorum
    hangi kurumlara atanabilirim.şimdiden verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim nedir

3. KomikRetikulum

KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun diliyor ve umut ettiğiniz puanı almanızı temenni ediyoruz.
    Bilindiği üzere bu sene orta öğretim'den rekor denilecek bir katılım gerçekleşmiştir. Bu bakımdan atanabilmeniz alacağınız puan, sıralamanız ve bölümünüz ile ilgili açılacak kadrolar ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.
    Bu bilgiler dahilinde şu an için net bir bilgi söylemek umut tacirliğinden başka birşey olmaz..

4. gabrielx

gabrielx Kamu Personeli Üyesi

Hocam merhaba önceki yorumdaki arkadaş gibi ilk defa girdim kpss ye düz lise mezunuyum soruları tamamen cevaplandırdım 2012 deki standart sapmaya göre 90.12 puan geliyor. Genel yetenek kısmında 55 netim var giren kişi sayısı çok fazla olduğu için standart sapmadan puanım 0.5-1 kadar yükselebilir mi? Sizce bu puanla herhangi bir kadroya atanma şansım olabilir mi? Teşekkür ederim

5. M.irem.simsek

M.irem.simsek Kamu Personeli Üyesi

Ben liseden mezun olmadım nasıl tercih yapacağım ?

6. cihan_yvz

cihan_yvz Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Hocam mezun olmadan tercih yapmanız sizin için sorun yaratabilir.. Herhangi bir atama durumunda size mezuniyet belgesi isteyecekleri için olmadığı takdirde atanmanızın herhangi bir faydası olmayacaktır... Öncelikle mezun olmak daha sağlam bir adım olur.. Hayırlısı olması dileğiyle...

7. mehhmettt

mehhmettt Kamu Personeli Üyesi

Hocam meslek lisesi makina bölümü mezunuyum 73.66 puan aldım atanma ihtimalim varmi varsa hangi kurumlarda

8. Ereninfal

Ereninfal Kamu Personeli Üyesi

Arkadaslar lisede elektrik elektronik mezunuyum ve 77 puan aldim herhangi bir sansim varmidir

9. samet01

samet01 Kamu Personeli Üyesi

Düz lise 82.1 hakkimizda hayirlisi

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. oguzhangunes

oguzhangunes Kamu Personeli Üyesi

mrb arkadaşlar ben teknik lise bilgisayar bölümü mezunuyum üniversite okuyorum ortaöğretim puanım 83 nereler gelir bilgisi olan yazarsa sevinirim

11. cihan_yvz

cihan_yvz Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Arkadaşlar Öncelikle Herkes için hayırlısı olması dileğiyle.. Gönlünüzü Ferah Tutun Birazcık Daha Sabredin Önce Kontenjanlar ve Alım Dağılımı Belli olsun O zaman daha ne birşeyler söylenebilir...Umarım Herkesin Dilediği Gibi Olur...

Pelin bunu beğendi.
  12. Svg-37

Svg-37 Kamu Personeli Üyesi

Merhaba. Arkadaşlar ben ortaöğretim KPSS ye girdim ve iyi bir puan aldım. Ancak iki sorunum var. Üniversite okumayı düşünüyorum ancak tercihimi nasıl yapacağım? Üniversiteyi kazandıktan sonra tercih yapabiliyor muyum yoksa şimdi tercih yapıp üniversiteyi kazandığım şehire göre atama yapabiliyor muyum? Atama yapabilmek için şartlar neler? Bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim.

samet01 bunu beğendi.
  13. samet01

samet01 Kamu Personeli Üyesi

Kazandigin il e tainin çıkar. Sorun olmaz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Svg-37 bunu beğendi.
  14. Svg-37

Teşekkür ederim. Ancak yeni memur olduğum için belli bir süre ilk yerde memurluk yapmam gerekmiyor mu ? Yoksa kazandığım şehre gerekçeyle tayin çıkarabilir miyim?

15. ibrahimyksek

ibrahimyksek Kamu Personeli Üyesi

Merhabalar ben düz lise mezunuyum kpss/lise den 74.62065 puan aldım yapacagım tercihlerde alınma ihtimalim varmı

16. Esalduz

Esalduz Kamu Personeli Üyesi

merhabalar meslek lisesi bilişim teknolojileri ağ işletmenliği cıkışlıyım b sınıfı ehliyetim mevcut puan ortalamam 77.8 nereleri tercih etmem ve atanma şansım nedir

17. Gmz.015

Gmz.015 Kamu Personeli Üyesi

Egitim gereceksiyle tayin olabiliyorsunuz onun disinda aday memurlugunuz bitene kadar tayin olma sansiniz yok

Svg-37 bunu beğendi.
  18. akcaynazife

akcaynazife Kamu Personeli Üyesi

Merhaba
    Kpss / orta öğretim sınavından 71.92 puan aldım. Yapılacak olan tercihler de yerleşme ihtimali nedir ?
    Ayrıca Düz lise mezunları için açılan kadrolar her zaman az mıdır ? 2014 yılından tercih yapan arkadaşlar konu ile ilgili bilgi verebilirler ise çok memnun olurum. Tercih yaparken doğru tercihleri yapabilmek adına konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi birinden destek almak gerekir mi ?
    Teşekkürler

19. Muhammetmrv

Muhammetmrv Kamu Personeli Üyesi

Merhaba benim bir sorum olacak mesela meslek lisesi bölümü motor mezunuyum kod olarak 6039 yazıyor fakat dal olarak fark var 6039 nitelik kodu ile 7farkli dal var ben bunların hepsini tercih edebiliyor muyum

20. Svg-37

Teşekkür ederim Gmz.015

Sayfayı Paylaş