KPSS Önlisans Tercih-Yardımlaşma ve Bilgi Paylaşım

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Sapiens tarafından paylaşıldı.

1. Sapiens

Sapiens Misafir

08.11.2016 tarihi itibariyle bilindiği gibi KPSS Önlisans sınav sonuçları açıklanmış bulunmaktadır. Bu sınav sonuçları içerisinde, kimi ziyaretçilerimiz hedefledikleri puanlara ulaşırlarken, kimileri tahminlerinin biraz altında puanlar aldılar. Ancak her ne olursa olsun, KPSS Önlisans düzeyinde mutlaka tercih yapmaları gerekiyor. Önlisans düzeyinde bu zamana kadar, 64, 63, 68, 70, 75 gibi çoğu kişinin " Kazanamazsın " şeklinde nitelendirdiği puanlarla atamalar yapıldı.

Buradan hareketle tüm tercih sürecinden, alımlardan daha etkin faydalanabilmeniz adına, hem Kamupersoneli.net ekip arkadaşlarımız, hem de konuya dair bilgi sahibi olanların bilgilerini size aktarabileceği bir konu başlığı hazırladık. Konu başlığı içerisinde, hangi puanla nereye gidilebilir, kim kaç puanla nereye atanmış, puanlar nasıl olacak, hangi şartlarda alım yapılıyor, hangi kamu kurum ve kuruluşları alım yapacak gibi bir çok önemli ve kritik bilgiyi sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Bu çerçevede, tüm ziyaretçilerimizin açmış olduğumuz KPSS 2016 Önlisans Tercih-Yardımlaşma ve Bilgi Paylaşım konusunu takip etmelerini, varsa sorularını ve merak ettiklerini, yardıma ihtiyaç duydukları şeyleri paylaşmalarını bekliyoruz. Gelen tüm yanıtlar, ekip üyelerimiz ve diğer ziyaretçilerimiz tarafından cevaplanacaktır.

Ayrıca bütün, önlisans tercihi yapacak adayların; mobil uygulamalarımızı indirmelerini de önermekteyiz. Böylelikle tüm paylaşımlarımızdan anında haberdar olabileceksiniz.

Herkes için hayırlı olmasını diliyor, bu konu başlığı altından soru ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Kasım 2016
  2. Kbr

Kbr Kamu Personeli Üyesi

Ben fizik tedavi teknikeri bölümünden mezunum 79.7 aldım sizce atanma şansım var mı veya başka hangi meslek grupları alımlarına tercih yapabilirim

Akozkan7855 bunu beğendi.
  3. Merve Tuhan

Merve Tuhan Kamu Personeli Üyesi

Maliye 66 aldım atanma şansım var mı düz memurlukta?

Akozkan7855 ve büşra4206 bunu beğendi.
  4. Sapiens

Sapiens Misafir

Merhabalar Kbr, mutlaka yapılacak olan alımları takip etmenizi öneririz. Çok kötü bir puan almamışsınız. Her zaman bir şans vardır ki, çok düşük puanlarla fizik tedavi teknikeri alımları yapıldı. Önemli olan tercih sürecinde alımları takip etmek ve kılavuzları detaylı incelemek. Geçmiş dönemlerin atamalarına ve alımlarına bakarsan, bir çok benzeri puanla alımın yapıldığını görmeniz mümkün olacaktır.

Hakkınızda hayırlısı olması dileklerimizle...

5. BayramKumru

BayramKumru Kamu Personeli Üyesi

İyi gunler ben Elektronik Haberlesme bolumund en mezunum ve puanim 69.389 yerlesme sansim varmi ve hangi alanlari tercih yapabiliyorum

6. LAYLAY

LAYLAY Kamu Personeli Üyesi

MERHABA muhsebe mezunuyum bu puanla atanabilme şansım var mı 69,21432... varsa nasıl ve hangi kurumlara atanma şansım var... cevaplarsanız çok sevinirim

Son düzenleme: 9 Kasım 2016
    Tayfunsuzen bunu beğendi.
  7. RABİA KINIK

RABİA KINIK Kamu Personeli Üyesi

İYİ GÜNLER MALİYE MEZUNUYUM 69.ALDIM ATANA BLİRMİYİM SİZCE

Fatımaa ve büşra4206 bunu beğendi.
  8. ASİYE TAŞTAN

ASİYE TAŞTAN Kamu Personeli Üyesi

Merhabalar, Dış Ticaret ön lisans mezunuyum. Puanım 65.46 hiç mi şans yok tercihlerimde nasıl bir yol izlemeliyim.

yunus gün ve MelikeAkyrk bunu beğendi.
  9. mhmt

mhmt Kamu Personeli Üyesi

hayırlı günler 75 aldım dış ticaret mezunuyum 3. yada 4. atamada atanabilir miyim

10. Duygu levent

Duygu levent Kamu Personeli Üyesi

Iyi gunler ben 72 aldım ama mezun oldugum bolumun kadrosu yok ama baska yerlere atana bılırmıyım

zafer16 bunu beğendi.
  11. Ahmed3455

Ahmed3455 Kamu Personeli Üyesi

otomotiv bölümü mezunuyum. 70,9 puan aldım.Bilgisayar işletmenliği,Autocad,solidworks,3ds max sertifikam var.Atanabilir miyim?Hangi bölümlere tercih yapabilirim?Düz memurlukta da şansım var mıdır?

12. musab584

musab584 Kamu Personeli Üyesi

Adalet mezunuyum 77 aldim girebilcegim bi memurluk var mi ?

13. Mehmetaslan.2025

Mehmetaslan.2025 Kamu Personeli Üyesi

Merheba makina bölümü mezunuyum 66.33 puan aldım kazanma şansım nedir sağlık gibi herhangi bölüm geçiş yapabikiyormuyum yoksa bölüm desteklediği falan mı olması gerekiyor serbest her bölümü yazabilir miyiz aldığınızdan 2-3 puan üstü olanları yazmalı mıyım gelmesi gibi bir olanak var mı

14. Busee

Busee Kamu Personeli Üyesi

Merhaba arkadaşlar. Radyoterapi okuyorum hala. Bu yıl mezun olucam. 66 aldım. Aralık ayında bende tercih yapabilir miyim ? Bu puanla atama gelir mi ?

Sapiens bunu beğendi.
  15. Esranur Dayıoğlu

Esranur Dayıoğlu Kamu Personeli Üyesi

Merhaba Lojistik mezunuyum, B sınıfı ehliyetim var puanım 65,08932 sizce atanma şansım var mı nasıl bi yol izlemeliyim ptt ye girebilme şansım var mıdır? ptt haricinde başka nerelere yönelebilirim; banka yada adliye gibi imkanım var mıdır

Sapiens bunu beğendi.
  16. Gamzegamze

Gamzegamze Kamu Personeli Üyesi

Merhaba adalet bölümü mezunuyum 68.454 puan aldım atanma olasılığı varmıdır adliye,kamu kurum ve kuruluşlara ya da başka bir kurumlara?

Sapiens bunu beğendi.
  17. philosophia

philosophia Kamu Personeli Üyesi

Merhaba arkadaşlar be bankacılık ve Sigortacılık mezunuyum 79.4 puan aldım atanma ihtimali varmıdır sizce ?

Sapiens bunu beğendi.
  18. Sapiens

Sapiens Misafir

Merhabalar Asiye Taştan, Dış Ticaret mezunlarına yönelik alımlar Gümrük kapsamlı alımlar oluyor. Genellikle de yüksek puanlardan alımlar gerçekleşiyor. Bu alımlarda kısıtlı kontenjanlar uygulanıyor. Ancak süreci iyi takip etmek ve doğru tercihler yapmak, başarıyı getirebilir. Alımlar başladığı zaman buradan duyuracağız, lütfen alımları iyi takip edip, iyi analiz edelim.

Kontenjanlarda bir artış yaşanabilir ve buda alımları doğrudan etkileyebilir... Mobil uygulamamızı indirerek, anında haberdar olabilirsiniz. Her ne olursa olsun, mutlaka hakkımız olan tercihleri yapalım, şansımızı denemekte fayda bulunmaktadır.

Saygılarımızla...

19. Shr1

Shr1 Kamu Personeli Üyesi

Mrblar 61.004 küsur bi puan aldim ve muhasebe ön lisans mezunuyum bilgisayar isletmenligi belgemde var şoför icin E ehliyetimde var nereye atanabilirim bi sansim varmi ?

20. Sapiens

Sapiens Misafir

Merhabalar gamzegamze, adalet bölümlerine yönelik alımlarda yetenek sınavı faktörü de yer alıyor. Dolayısıyla adliye, kamu kurum veya kuruluşlarına atanma ihtimali bulunmaktadır.

Alımlar yapıldığında bilgilendirmeleri size ulaştıracağız, lütfen dikkatli takip edelim. mutlaka tercihlerimizi yapmalıyız. Saygılarımızla...

21. Sapiens

Sapiens Misafir

Merhabalar, puanınız kötü bir puan değil. Bir çok kişi 70 puanın altında puanlar aldı. Mutlaka tercihimizi yapalım, tercih yapmazsak atanma ihtimalini de ortadan kaldırmış olacağız. Kılavuzlar, alımlar yayımlandığında dikkatli takip edersek, süreci iyi yönetebileceğimiz kanaatindeyiz.

Saygılarımızla...

negrican ve sairkokulu94 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş