Kpss de yabancı dilin artısı nedir?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında akelesh tarafından paylaşıldı.

1. akelesh

akelesh Kamu Personeli Üyesi

İyi günler.
    31 yaşında bir dış ticaretciyim. İşimden çok memnun olmama rağmen bir sebepten dolayı memur olmaya karar verdim ve şu an araştırma aşamasındayım. İyi derecede ingilizce ve arapça biliyorum.

Sorum şöyle; Bildiğim bu dillerin atanma aşamasında bir artısı olur mu? Olursa bu dilleri bildiğimi belgelendirmek için ne yapabilirim? (kurslardan alınan sertifikaların geçerli olmadığı söylenmekte)

Teşekür ederim.

2. cihan_yvz

cihan_yvz Forum Yöneticisi Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Hocam Öncelikle Herşeyin Hayırlısı Umarım Hakkınızda Hayırlısı Olur... Benim bildiğim kadarıyla Yabancı dil sınavlarına girmeniz gerekmekte.. Çünkü Yabancı dil sınavından alacağınız not önemli...! Sertifikaların bir faydası olmuyor... YDS Sınavları Oluyor Onu bir araştırıp başvuru zamanında başvuru yapabilirsin.z..! Tekrardan Umarım Herşey Gönlünüze Göre Olur... Selam ve Dua iLe...

3. akelesh

Allah razı olsun hocam. Bir sorum daha var.
    Ben maalesef lise mezunuyum ve bildiğim en iyi şey ticaret ve dil. Sizce yapabileceğim en iyi tercih hangisidir? Sonuçta B gurubundayim ve meslekler genelde bekcilik, hasta bakıcı veya düz memurluk. Bildiğim 2 dil ile beni bir adım öne taşıyacak bir bölüm var mıdır?

4. cihan_yvz

cihan_yvz Forum Yöneticisi Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Hocam şöyle ifade edeyim size Dışişleri Bakanlığının Memur Alımları Oluyor Ancak Orada Belli Bir Şekilde Başvuru Yapmanızda Yarar var ama Dediğim Gibi YDS (Yabancı Dil Sınavı) Puanı ve Seviyesini Başvurularda İstiyorlar... YDS olmadan Yabancı Dillerinizi Aktif Olarak Size Faydası Olacağını Sanmıyorum... Yinede Herşeyin Hayırlı...

5. akelesh

Verdiğin yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Selametle.

cihan_yvz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş