KPSS 2016/1 Ön Lisans Tercihleri Hakkında Yardımlaşma Bölümü

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Sonarge tarafından paylaşıldı.

1. Sonarge

Sonarge Admin Yetkili Kişi

Değerli kamupersoneli.net üyeleri, 22 Haziran -1 Temmuz 2016 tarihleri arasında başlayacak olan KPSS 2016/1 Ön Lisans tercihleri için kafanıza takılan yardım almak istediğiniz soruları burada sorabilirsiniz...

Umut, Efe EFE, Nafiye44 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. selda

selda Kamu Personeli Üyesi

sosyal hizmet önlisans mezunuyum kpss puanım 84.75 3001 den bu atamada atanabilirmiyim yardımcı olabilirmisniz bu konuda

didem5858 bunu beğendi.
  3. Sonarge

selda hanım merhaba. Önlisans sosyal hizmetler olarak alım yapan yer yok fakat 3001 koduyla kurumlara başvurabilir tercih yapabilirsiniz. Burada tek sıkıntı geçtiğimiz 3 atamada alımlar az olduğu için halen yüksek puanla atama bekleyen çok aday var . Yinede siz tabi ki tercih yapın

4. sumeyye

sumeyye Kamu Personeli Üyesi

Merhaba bilgisayar programcılığı önlisans mezunuyum da 83.2 puanım var sizce tercih yapayım mı?

5. Sonarge

sümeyye hanım merhaba. 3001 genel alım dışında size uygun 3249 koduyla alım yapan bir sürü kurum ve iller var. Mutlaka tercih yapın kritik bir puan ama gelme olasılığıda var. Memur,Bilgisayar işletmeni ve tekniker olarak alım yapılıyor.

sumeyye bunu beğendi.
  6. Fatma

Fatma Kamu Personeli Üyesi

Iyi akşamlar benim sorum arkadaşım 2014 kpss ye ortaöğretimden girdi şimdi önlisans mezunu bu tercihlerde ortaöğretimden tercih yapabilir mi bir de ben adalet mezunuyum puanım 75 atanma olasılığım kaç cvp için şimdiden
    tşkler

7. Cazkaan

Cazkaan Kamu Personeli Üyesi

Ben Elektronik haberleşme mezunuyum 60 puan aldım atanma ihtimalim var mı?

8. serap karademir

serap karademir Kamu Personeli Üyesi

hocam işletme yönetimi mezunuyum 72 puanım var bilgisayar işletmnliği belgemm de mevcut tercih yapmalımıyım ? durum ne olur yardımcı olursanız sevinirim

9. gkyenice

gkyenice Kamu Personeli Üyesi

Merhabalar ben yerel yönetimler mezunuyum sıralanam 124 puanın82.900 b sinfi ehliyetim de var atanma şansım nedir ve nasıl bi tercih yapmaliyim.çok teşekkürler

10. Sema28

Sema28 Kamu Personeli Üyesi

Merhaba,bilgisayar Programcılığı mezunuyum.
    puanım 85.71 sıralama tüm bilgisayar bölümlerinde 106 atanma şansım nedir? Teşekkür ederim

Bilalnadir bunu beğendi.
  11. ercan_durmaz

ercan_durmaz Kamu Personeli Üyesi

Merhabalar, 2014 Onlisans olarak kpss ye girdim. Şimdi lisans mezunuyum ve 2016 da yine kpss ye lisans olarak girdim. 2014 onlisans puanim ile 2016 daki tercihlerden faydanalabilir miyim? Bir de çok önemli bir soru sormak istiyorum; artik on lisans diplomam, kamu için etkinligini yitirecek mi? Yani artik onlisans Olarak kpss ye göremeyeceğim, bu nedenle iki yillik eğitimim boşa gitmiş oluyor. Başka bir altarnatif var mi?

12. suleymanacar

suleymanacar Kamu Personeli Üyesi

Merhaba , Önlisans Tıbbi Dökümantasyon ve sekreterlik mezunuyum , Panım 83,422 Sözleşmeli atananlar dahil sıralamam 290. çıkarınca sanırım 206 ya düşüyo Alım sayısı 211 ? atanma şansım nedir ? tercih yaparken nasıl bi yol izlemeliyim? bişey daha sorcam ben geçen yıl lisansa tamamladım bu yılda lisans kpssye girdim, Önlisans puanımı önlisans kpss sınavına kadar kullanabilirmiyim yoksa bu bu puanla yaptğım son tercih mi olur ?

13. Sonarge

Fatma hanım 2014 orta öğretim, ön lisans, lisans puanı olanların tamamı bu atamaya başvurabilir. Adayın 2014 orta öğretim ve ön lisans puanı, 2016 lisansa girmişse bu atamadan sonra geçerliliğini yitirecek, lisansa girmemişse orta öğretim ve ön lisans kpss yapılana kadar geçerlidir. 3001 olarak 100 den fazla yere başvurabilirsiniz ama alım sayısı az olduğu için atanma şansınız dusuk

Fatma bunu beğendi.
  14. Sonarge

Merhabalar maalesef atanma şansınız çok dusuk

Cazkaan bunu beğendi.
  15. Sonarge

Serap hanım merhaba. Geçtiğimiz atamalarda açılan düşük kadrolar sebebi ile yüksek puan alan bir çok kişi halen açıkta. Bu atamada bu yüzden yüksek kapatacaktir

16. Sonarge

Değerli arkadaşlar pazartesi sabah tüm sorular detaylı olarak cevaplandirilacaktir.

17. HİLAL YAĞMUR

HİLAL YAĞMUR Kamu Personeli Üyesi

Merhaba,
    ben peyzaj mimarı 2015 mezunuyum. 2014 kpss alansız ön lisans puanım var nasıl tercih yapabilirim?

18. gulseren

gulseren Kamu Personeli Üyesi

merhaba bankacılık ve sıgortacılık onlısans mezunuyum puanım 76 sızce atanabılır mıyım ? tsk

19. Şoför0606

Şoför0606 Kamu Personeli Üyesi

Hocam mrb 3001 86.155 puanım 5 yıllık E sınıfı ehliyetim var gib şoförlük gelme durumu ya da 5 yıllık ehliyet isteyen üniversitelerin gelme durumu varmı bir incelesin size zahmet tskrler

20. sevde

sevde Kamu Personeli Üyesi

Mrb halkla ilişkiler mezunuyum.84.5puanim var.ehliyet ve bilgisayar sertifikası var.atanma durumum nedir.tesekkurler

Sayfayı Paylaş