KPSS 2016/1 Lisans Tercihleri Hakkında Yardımlaşma Bölümü

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Sonarge tarafından paylaşıldı.

1. Sonarge

Sonarge Admin Yetkili Kişi

Değerli kamupersoneli.net üyeleri, 22 Haziran -1 Temmuz 2016 tarihleri arasında başlayacak olan KPSS 2016/1 Lisans tercihleri için kafanıza takılan yardım almak istediğiniz soruları burada sorabilirsiniz...

Dore bunu beğendi.
  2. Tazmania

Tazmania Kamu Personeli Üyesi

Merhaba ilk sorum şu :
    Bu yapılacak olan tercih 2014 girişliler için değil mi?
    Yani 2016 yılında girilen Lisans sınavı için değil?

3. Sonarge

Merhabalar. KPSS 2016/1 Tercihleri 2014 KPSS Sonuçlarına göre yapılan son merkezi alım. 2016 yılında girilen kpss lisans sınavınınj sonuçları 14 temmuzda açıklanacak.

4. Tazmania

Tazmania Kamu Personeli Üyesi

Teşekkür ederim :)

5. Sonarge

rica ederim iyi çalışmalar

6. fırat

fırat Kamu Personeli Üyesi

2016/1 kpss 2014 puanımıyla olacak. birde 75 isg belgesine sahip olacaklar nasıl hangi mühendisler belli mi ?

7. Yeliz

Yeliz Kamu Personeli Üyesi

Mrblar ben maliye lisans mezunuyum kpss 2014 puanim 83.272 tercihler konusunda yardimlarinizi bekliyorum çok rica ederim hangi kurumu ve ili yazarsam atabilirim.lütfen yardımcı olur musunuz son şansım bu. şimdiden teşekkür ederim.

Fulemdinler bunu beğendi.
  8. Sonarge

Fırat bey kpss 2016/1 2014 Kpss sonuçlarına göre yapılan son merkezi atama. Kamu hastaneleri kurumu bu isg sertifika şartını istiyor tercih robotunda alınacak bölümler belli. En detaylı bilgi 22 haziran da tercih kılavuzunda

9. Sonarge

Yeliz hanım dpb tercih robotunda lisans seçip bölümümüzü yazdığınızda tüm kadrolar çıkıyor

10. demet

demet Kamu Personeli Üyesi

Benim sorum görevde yükselmelerle ilgili.86 puanım var bilgisayar mühendisiyim .hangi kurumlarda görevde yükselmeler daha kolay gerçekleşiyor.sizce atanmak için bir şansım var mı?

11. Sonarge

Demet hanım merhaba hemen hemen her kurum belli dönemlerde görevde yükselme sınavı açıyor , son zamanlarda adalet bakanlığı gys ler biraz daha ön planda. 4531 ve 4001 nitelik kodu ile alım yapan birçok kurum var . Puanınız kritik düzeyde ama şansınız biraz var. Saygılarımızla

12. Tugba220885

Tugba220885 Kamu Personeli Üyesi

Merhaba,
    Benim iki tane sorum var
    1Bu tercihlerde de tercih siralamasi onemli mi
    2 tahmini kac puanlarla alinir, ulasabilecegimiz boyle bir istatistik var mi

13. Sonarge

Tercih sıralaması evet çok önemli, bir önceki atamalara ait en düşük ve en yüksek puanları gün içinde anasayfada haber olarak lütfen takip ediniz

14. Dore

Dore Kamu Personeli Üyesi

Merhaba ben 4001 den tercih yapacağım.Bilgisayar isletmenligi sertifikam da var. Bazı vhki kadroları da oluyor. Ancak her ne kadar alim cok denilse kadrolarin cogunlugu saglik sektorune ayrilmis durumda. Puanım 84.85 Sizce sıra bana gelir de atanabilir miyim?

15. Sonarge

Merhabalar 4001 olarak 186 tercih edilecek kadro var. Kritik bir puana sahipsiniz ortalarda yani. Çünkü önceki alımlarda kadro sayısının az olduğunu düşünürsek yüksek puan almış halen atama bekleyen çok aday var.

Dore bunu beğendi.
  16. Adem25

Adem25 Kamu Personeli Üyesi

Merhabalar. Bilgisayar işletmeni sertifikası için belge almak şart mı. Yoksa lisans düzeyinde gördüğümüz bilgisayar dersleri yeterli mi acaba

17. Sonarge

Sertifikaya ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu sertifika için hayatınızın herhangi bir döneminde bilgisayara ilişkin bir ders almış olmanız ve bunu belgelendirmeniz yeterlidir.

18. sineda

sineda Kamu Personeli Üyesi

Selam Tercih kılavuzunun özel koşul bölümünde kurumlar için aranan yaş ya da askerlik gibi şartları ben mi göremedim yoksa bu şartlar kaldırıldı mı?

19. Fatka

Fatka Kamu Personeli Üyesi

Merhaba Ben LİSANS mezunuyum . Üniversitede ki Bölümüm İse Muhasebe Ve Finans Yönetimi Ben bu bölüm üzerinden tercih yaptım Yani 4431 nitelik kodunun üzerinden ancak baivuru kontrol ve önizle dediğim zaman ''' tercihinizdeki kadro için mezuniyet programı/alan-dal şartını sağlamadığınızdan bu kadroyu tercih edemezsiniz. ''' Şeklinde sorunla karşılasıyorum neden acaba

20. hsyn.cvz

hsyn.cvz Kamu Personeli Üyesi

Merhaba ben halka ilişkiler mezunuyum kpss'den 74,49027 puan aldım. Nasıl ve nerelere tercih yapmam gerekiyor ?

Sayfayı Paylaş