Başvurmalı Mıyım?

Konu, 'Emniyet Genel Müdürlüğü Personelleri' kısmında hakank tarafından paylaşıldı.

 1. hakank

  hakank Kamu Personeli Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Ben 4.5 yıllık polis memuruyum. Yaklaşık 2.5 ay önce "valilik kararı" ile açığa alındım. Açığa alındıktan 3 hafta sonra idari ifadeye çağırıldım. Suçumu sorduğumda hakkımda herhangi bir suç ya da delil olmadığı, şüphe üzerine açığa alındığım söylendi. Ben ifademi verdim ve her an göreve çağırılmayı beklerken bundan yaklaşık 2 hafta önce meslektaşlarım tarafından ev aramam yapıldı ve gözaltına alındım. Adli ifademde "silahlı terör örgütüne" üye olmakla suçlandım. Üstelik yine "şüphe" üzerine. Herhangi bir suçum yok ki delil olsun. 4 günlük gözaltından sonra adliyeden adli kontrol şartı ile serbest bırakıldım. Bimer'e halimi anlatır şekilde başvuru yaptım. Sizce valiliğe de başvurmalı mıyım? Başvurmamı tavsiye edenler dilekçe örneği sunabilirler mi? Şimdiden teşekkürler.
   
 2. Mert

  Mert Kamu Personeli Üyesi

  öncelikle geçmiş olsun , eğer dediğiniz gibi ise eninde sonunda haklılığınız ortaya çıkacaktır, başbakanımızda cumhurbaşkanımızda gereken neyse yapılacaktır dedi, bence valiliğe hemen gidip başvurun , örnek dilekçeler orada vardır, hakkınızda hayırlısı
   
 3. KomikRetikulum

  KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

  Pazartesinden itibaren Valiliklerimize başvurular yapılmaya başlanıldı diye biliyorum. Ayrıca örnek bir matbu dilekçenin olmayacağı, sizin yaşadıklarınızı sizin yine kendinizin ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Hiç olmadı bir arzuhalciye yazdırabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun
   
 4. hakank

  hakank Kamu Personeli Üyesi

  Allah razı olsun arkadaşlar inşallah döneriz göreve. Haklılığımı zaten hakkımda işlem yapan devlet görevlileri söylüyor. Suç yok delil yok şüphe üzerine diyerek. Yarın dilekçemi vereceğim inşallah.
   
 5. KomikRetikulum

  KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

  Konu hakkında burada da geri dönüş yaparsanız diğer kişilere de emsal ve yol gösterici olabilirsiniz.
   
 6. elbetBirgünAbi

  elbetBirgünAbi Kamu Personeli Üyesi

  2016 kpss önlisans muhasebe 64.646 ile en vakur duygu düşüncelerle bir o kadar istekli olaraktan yazmak istedim sansim zorlamak istiyorum ve tamamıyla fabrika ayarlarinda hiyerarşiye sadakatle inşallah allahın izniyle.
   

Sayfayı Paylaş