Adım Adım KPSS Ortaöğretim/Lise Tercihleri Nasıl Yapılır?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Sonarge tarafından paylaşıldı.

1. Sonarge

Sonarge Admin Yetkili Kişi

Değerli arkadaşlar 21 Aralıkta başlayan KPSS Ortaöğretim / Lise tercihleri 30 Aralık akşamına kadar devam edecek.

Tercihler süresince sizlere faydalı olabilmek adına adım adım kpss tercihlerinin nasıl yapılacapını anlatan bir haber hazırladık. Okumak için lütfen TIKLAYINIZ

2. 14anl

14anl Kamu Personeli Üyesi

Kpss ortaogretim puanı ile banka da çalışma durumu nedir

3. cihan_yvz

cihan_yvz Forum Yöneticisi Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Hocam Bankalar Çok farklı şartlara sahip.. Her Banka Belli Şartlara Göre Alım Yapmakta... Banka Resmi Web Sayfasında Yada Birebir Gidip Sormakta Yarar Var...!

4. Sonarge

Sonarge Admin Yetkili Kişi

5. Saybo77

Saybo77 Kamu Personeli Üyesi

Anadolu lisesi mezunuyum KPSS den 83 aldım sizce atanma şansım var mı?

6. cihan_yvz

Hocam orta öğretime ayrılan kontenjan azlığından dolayı orta öğretim birazcık yüksek kapatacağı yönünde söylentiler dolaşmakta...Ama size Tavsiyem Yazabildiğiniz Bütün Yerleri Yazmak... Tercih Yapmayı İhmal Etmeyiniz... Başarılar...

7. Saybo77

Saybo77 Kamu Personeli Üyesi

Yazıcağım tercihler kısıtlı olduğundan tam olarak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Ayrıca hangi bölümleri tercih edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim

8. Ogrenci

Ogrenci Kamu Personeli Üyesi

Günaydın her ihtimale karşı tercih yapın diyorsun ama ben nasıl yapacağımı nereleri tercih etmem gerekir bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz

9. atlass35

atlass35 Kamu Personeli Üyesi

Kpss Ortaöğretim Sınavına Girdim Düz Lise Mezunuyum Alanım Falan Yok Nasıl Tercih Yapıcam Ve Neleri Tercih Ediceğimi Bilmiyorum Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim... Puanım:73,81

10. cihan_yvz

Hocam Anadolu Lisesi mezunu olduğunuz için sizin düz memurluk yani 2001 den tercih vermeniz gerekmekte... Sıralamayı ise alım miktarının çok olandan az olana sıralarsınız... Ama mutlaka tercih yapın... Hayırlısı olur umarım...

11. cihan_yvz

Hocam Bölümünüzü ve Girdiğiniz Sınav düzeyini ifade ederseniz umarım elimizden geleni yapabiliriz... Hayırlısı Şimdiden...

Ogrenci bunu beğendi.
  12. cihan_yvz

Hocam Genel Olarak Lise mezunu arkadaşlar bölüm yani alan yok ise 2001 üzerinden yani düz memurluktan tercih yapabilirler... Başka bir durumda ekstra Bilgisayar Sertifikası veya Muhasebe Sertifikası gibi ek belgeleri var ise o şartların olduğu tercihleride yapabilirler.. Hepimizin Hakkında Hayırlısı olması dileğiyle...

13. sinyor

sinyor Kamu Personeli Üyesi

Merhaba Kpss Ortaöğretim sınavından 66 aldım düz lise mezunuyum fakat bölüm olarak yabancı dil bitirdim. Bilgisayar ve bilgisayar destekli tasarım sertifikalarım var. Ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

14. Ogrenci

kpss de ortaöğretim sınavına girdim çocuk gelişim bölümü mezunuyum 67.2 puanın var

15. cihan_yvz

Hocam şimdi böyle yapabilirsiniz...
    Elinizdeki sertifikaların özel koşullarını gösteren özel koşullara BURADAN bakabilirsiniz... Ona göre tercih verebilirsiniz... Şimdiden umarım hayırlısı olur...

16. cihan_yvz

Hocam açık olmak gerekirse pek fazla ümitlenmemekte fayda var.. çünkü alım miktarları epey az sizin yapacağınız şey tercihleri vermek ve geri kalan tercihlere 2001 den düz memurluk tercih yapmak.. Umarım Hakkınızda Hayırlısı Olur İnşallah...

17. Ogrenci

Teşekkürler hocam ilginiz için

cihan_yvz bunu beğendi.
  18. cihan_yvz

Rica Ederim Hocam... Hayırlısı Allah-tan Hiçbirşey Canınızı Sıkmaya ve Kendinizi Üzmeye Değmez Bunu Unutmayın... (Uzaktan konuşması kolay diyebilirsiniz ama Bende Sizden Daha Beter Durumdayım 2012 den Beri Atama Bekliyorum..) Selam ve dua iLe..

19. GulsenB

GulsenB Kamu Personeli Üyesi

Hocam merhabalar,
    Sosyal bilimler ortaogretim mezunuyum. KPSSde 75 puan yaptim. Ismekten meb onayli bilgisayar sertifikasi ve muhasebe sertifikam var. Nerelere tercih verebilirim. Yardimci olursaniz sevinirim.

20. erdem1212

erdem1212 Kamu Personeli Üyesi

Fizyoterapi mezunuyum nereleri tercih edecegim lütfen yardım edin

Sayfayı Paylaş