21. Dönem POMEM Öğrenci Alım İlanı Müjdesi Geldi !

Konu, 'Emniyet Genel Müdürlüğü Personelleri' kısmında cihan_yvz tarafından paylaşıldı.

1. cihan_yvz

cihan_yvz Forum Yöneticisi Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Resmi Açıklama:
    Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 21. Dönem için lisans mezunlarından 10.000 erkek, 1.000 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13.000 öğrenci adayı alınacaktır.
    Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak olan online başvuru tarihleri ve adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede daha sonra açıklanacaktır.

cihan_yvz yorumu:
    Uzun süredir beklenen hele ki Önlisans Mezunlarının Hayal Olarak Baktığı POMEM Alımlarında İlk Defa Toplamda 2000 Kişi Önlisans Mezunlarından Alınacaktır...! Umarım En Kısa Sürede Başvurular Başlar En Kısa Sürede Sonuçlanır... Herkesin Hakkında Hayırlısı Olması Dileğiyle...
    Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Bu Konu Altından Paylaşabilirsiniz...!

2. Pelin

Pelin Kamu Personeli Üyesi

acaba kpss puanı kaça kadar düşer

3. Mert

Mert Kamu Personeli Üyesi

bence 60 olacak , 55 beklentisi çok ama o kadar düşürmezler yığılma olmasın diye

4. cihan_yvz

Hocam Bilinmez Ama Bence Önemli Olan Alım Puanından Ziyade Başvuru Yapacakların Puanları O Yüzden Acaba Kaç Puanda Duracak o Daha Bir Önemli Bence...! Acaba 80 Puan Altına Düşer mi Yoksa 75 Puan Civarlarında mı Seyreder..! Ortalama Bence KPSS Puanı 60 ile 70 Arasında Birşey Olması Lazım Çünkü Hem Yığılma Olmaması İçin Hemde Önlisans Mezunları Arasında 80 Puan Üstü 40 Bin Civarında İnsan Var..! 20 Bini Dahi Başvuru Yapsa Yinede Puan Düşmez ! Yinede Bekleyip Görmekten Başka Çaremiz Yok Zaten Bugünlerde İlanda Çıkar ! Herkes İçin Hayırlı Olan Olur Umarıam... Selam ve Dua iLe....

5. Ayaz

Ayaz Kamu Personeli Üyesi

Gözlük kullanmak problem olur mu acaba ? Önlisans mezunuyum 2016 kpss puanım 68. Daha önce başvuru yapıp bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldu mu yada bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

6. smt14

smt14 Kamu Personeli Üyesi

Merhabalar herkese,ön lisans mezunları hk bir sorum olacak
    Ön Lisans 2016 KPSS puanım 70 , fakat 3-4 hafta kadar önce açık öğretim Lisans mezunu oldum orada ise KPSS puanım 59.
    Sizce bu durumda önlisanstan başvuru hakkım olabilir mi ? Teşekkürler ..

7. cihan_yvz

Merhabalar Hocam Öncelikle Hakkınızı Helal Ediniz Geç Geri Dönüş Yapabildim... Ayrıca Gözlük Diyoruz da Gözlük Numarası da Önemli Çünkü Sizi Sağlık Kontrolüne Gönderiyorlar Tepeden Tırnağa Kontrol Edip Ona Göre Alımlarda İşlemler Yapılıyor... Yani Hizmetinizi Etkileyecek Bir Sorun Teşkil Ederse O Zaman Alımınıza Sorun Olabiliyor...!

8. cihan_yvz

Merhabalar Hocam Bildiğim Kadarıyla En Son Güncel Sınavınız Ön lisans İse Yine Ön lisanstan Başvuru Yapabilirsiniz..!

Sayfayı Paylaş