2016 Ekpss sınav degerlendirme

Konu, 'Engelli Memurlar ve EKPSS' kısmında KomikRetikulum tarafından paylaşıldı.

1. KomikRetikulum

KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Yaklasik 75 bin engelli vatandasin basvurdugu ekpss nin devam ettigi su saatlerde bir grup engelli memur adayinin sinavi bitti.

Sinavi biten adaylar ile birlikte ekpss yi hep birlikte degerlendiriyoruz..

2. batuhantemel

batuhantemel Kamu Personeli Üyesi

EKPSS soruları size göre nasıldı arkadaşlar sınav sorularını buradan beraber değerlendirelim görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

3. webstir

webstir Kamu Personeli Üyesi

Geçmiş olsun hakkımızda hayırlısı olsun

4. KomikRetikulum

Arkadaşlar geçmiş olsun, umarım hak ettiğiniz ve istediğiniz puanları alabilirsiniz.

5. KomikRetikulum

Arkadaşlar hatırdığınız soru ve cevapları paylaşırsanız burada ortak bir fikir edinilebilir

6. 2.nilüfer

2.nilüfer Kamu Personeli Üyesi

Ben önlisans olarak girdim.. Türkçe sorularını hatırlamıyorum. Anlatım bozukluğu sorusunun cevabı " çocuklarda obezite son yıllarda çığ gibi yayıldı" yazıyordu. "çığ gibi büyüdü" olacaktı.... bir tek bunu hatırlıyorum....

Matematikte 3 boşum var. Analitik, geometri ve bir tanede köklü soruyu boş bıraktım ama genel olarak matematik kolaydı...

Tarihte Göktürklerin kurucusunu sordu şıklar Tonyukuk Kültigin Bilge Kağan Bumin Kağan ve bir tane daha vardı hatırlamıyorum... Başka bir soru Atatğrk'ün hangi okula gitmediğiydi... şıkları hatırlamıyorum.... Osmanlıdaki divanla ilgiliydi...sanırım mali işler divanıydı.....1. dünya savaşını bitiren anlaşmaları sordu öncüllü soruydu ama öncülleri hatırlamıyorum...

Çağdaş TT konusunda hiç fikrim yok çünki hiç bilmiyorum....:p

Birdahaki cumhurbaşkanı seçiminin hangi yıl olacağı soruldu....
    2015 yılında afrikadan dünyaya yayılan ve ismini afrikadaki bir nehirden alan hastalık soruldu (ebola)
    ab üyeleri ülkelerinin birbirleri arasında vizesiz geçişe imkan veren vize soruldu (şengen)
    özellikle gemicilikte kullanılan nokta ve çizgilerden oluşan alfabe soruldu (mors alfabesi)

Coğrafyada ise sadece tektonik ova sorusu vardı ama detaylarını hatırlamıyorum....

lütfen hatırlayanlar yazsınlar.......

7. İlker

İlker Kamu Personeli Üyesi

Merhaba arkadaşlar lisans girişliyim. Genel kültür kısmı çok zordu gerçekten sıkıcıydı. Atatürk'ün I. Dünya Savaşı'ndan hemen önce nerede ne görevde bulunduğunu sordu. Takvim-i vakiy-i gazetesi kimin döneminde çıkmıştır. Bir de halide edip adıvar'ın kurtuluş savaşı döneminde yazdığı kitabın adı sorduldu. Cevaplar sırasıyla, 19. Kolordu komutanı tekirdağ, II. Mahmut Dönemi ve Ateşten Gömlek olacaktı. Daha bir çok soru vardı

- - - Updated - - -

Coğrafya da kuzeybatı batı ve güneybatı da günlük sıcaklık değişiminin nedenini sordu. Güncelde de aşağıdakilerden hangisi nobel barış ödülü almamıştır diye saçma sapan bi soru vardı. Bide suriyede ışidin yıktığı bi antik kent soruldu palmira ydı sanırım

- - - Updated - - -

Hayır matematik de çok kolaydı. Ben full yaptım

8. Empty

Empty Kamu Personeli Üyesi

Cografya sicaklik degisimin cvbi neymis

9. Emine

Emine Kamu Personeli Üyesi

ARKADAŞLAR ben şimdi üye oldum lise mezunu olarak girenlerden ricam soruları hatırlayan varsa atarsa sevinirim birde oögretim baş vurusu nekadar alınacak bos kadro ne kadar bilen varsa yazabilirmi iyi günler

10. Empty

Empty Kamu Personeli Üyesi

xxxx diye bir site var oraya bakabilirsiniz bi de facebook ta gruplar var.

Editör notu: reklam amaçlı site paylaşımı nedeni ile mesaj düzenlenmiştir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Nisan 2016
  11. Aslan

Aslan Kamu Personeli Üyesi

60 soru 15 Türkçe 15matematik süre 60 dak.her soru 1dak.zaman böylesi bir sınav için zaman çok az anştayn gelse oda tökezler...

12. davaro

davaro Kamu Personeli Üyesi

yav bu sorular neydi öyle ya; liseden genel engelliden girdim. acayip zor sorular vardı. geçen senelerdeki gibi değildi. Bilgisiz başarı sağlanamayacak bir sınavdı. hemde baya bir çalışıp elde edilen bir bilgiyle iyi bir başarı sağlanacak bir sınavdı. hastalanmadan önce 4 yıllık tarih bölümünü kazandım nerdeyse hatta diyebilirim ki bir o kadar zordu.bir sorunun içinde acaba bu muydu yoksa bu mu dedirtecek şüpheye düşürecek sorular vardı daha önceki sınavlar böyle değildi bence.he matematik sorularından çok kolaylar vardı. ama zor olanlar çeşişkili olanlar da epey fazlaydı.zamanda da yetersizdi açık öğretim fakültesindeki sınavlarda daha fazla zaman veriyorlar.üniversiteye girdiğim sınavda 180 soru vardı ben sözelciydim 90 sözel yaptım doğrusuyla yanlışıyla 2 de matematik yaptım yani neredeyse bir soruya 2 dakikam olmuştu ve kazandım. Bu engelli sınavında bizlere bu kadar kıt zaman ve zorluk verilmesi hak mı, ayıp vallahi. ağabeyim sağlam, sınavdan çıktım ona sordum aklımda kalan soruları bilemedi. sen engelli olarak bu soruları yapmışsan ben yapamadım o zaman ben bu işi daha çok hak ediyorum gibi konuşmalar geçti, doğru söylüyorsun ben 2bin maaş alacaksam senin 4 bin alman lazım gibi espirileştik. tabi sınavı çok iyi geçenlerde vardır. ama genel olarak ben de dahil girenlerin baya zorlandığı kanaatine sahibim. neyse öyle ya da böyle herkese geçmiş olsun. bu arada engelim ayrışmamış tip şizofreni.

13. mehmet09

mehmet09 Kamu Personeli Üyesi

1-Anayasanın ilk 3 maddesi değiştirilemez
    2-bir mandıracı %20 karla sattığı vesaireyi %10 indirim yaptıysa %kaç kar etmiştir(%8 olacakmıs)--(ben yanlış yaptım:(
    3-Suudiarabistanın Başkenti Riyad
    4-2015 Nisan ayında vefat eden sanatçı Kayahan
    5-rizenin sinopa göre yağışlı olasının nedeni Yükselti Yaptım

- - - Updated - - -

suanlık bu kadar hatırlaya bildim

- - - Updated - - -

ama tahminim devamı gelebilir

cemal bunu beğendi.
  14. mus

mus Kamu Personeli Üyesi

lisans da genel kültür kpssye cok benziyordu neden bukadar zorladılar bende anlamadım

15. Bilalnadir

Bilalnadir Kamu Personeli Üyesi

kardeşim 74 .8 puan aldı lise imam hatıp okuyor. sıralaması 7 bin küsür. sizce atanma durumu nedir yardımcı olursanız sevinirim

16. KomikRetikulum

Merhabalar;
    2012 - 2014 ve 2016 EKPSS'yi yakından değerlendiren bir kişi öncelikle kardeşinizin engeli için geçmiş olsun diliyorum.
    Kardeşinizin halen okuduğunu ifade etmişsiniz mezuniyet durumu nasıl olacak ? Tercih tarihi itibari ile mezun olabilecek durumda mı ?
    Ayrıca kardeşiniz imam hatip mezunu olduğu için bir çok avantajı bulunmakta. Çünkü branş bazında tercih yapacak ve bu düzeyde de puanı oldukça iyi bunun için de oldukça şanslı
    Ancak dediğim gibi mezuniyet konusunda net bir ifade olmadığı için burada çelişki yaşanmakta. Tercih tarihi itibari ile mezun olup imam hatip kadroları açılır ise %85 istediği ile atanabilir.
    Yani tamamiyle kadroya ve mezuniyete bağlı

17. Bilalnadir

Bilalnadir Kamu Personeli Üyesi

cevabınız için teşekkür ederim. kardeşim şu anda son sınıfa geçti, yani seneye mezun. yani atanırsa ne olacak. okula açıktan mı devam eder yoksa atandığı ildemi okuluna devam eder. pek bi bilgim yok kusura bakmayın.

18. KomikRetikulum

Estağfurullah ne kusuru burada amacımız bilgimiz ölçüsünde destek vermek.
    Normalde tercihlerin son günü itibari ile MEZUN olması gerekmekte. Kardeşiniz son sınıfa yeni geçmesi nedeni ile bir sene daha var anlamına geliyor. Bu durumda ilk atamalarda yani temmuz atamalarında tercih yapamayacak.
    2017 de tekrar atama olacak. Atama zamanında kardeşiniz MEZUN ise durumda olur ise o zaman ataması gerçekleşir.

Sayfayı Paylaş