2016 EKPSS kadroları yayımlandı, tercihlerinizde yardımcı/danışman oluyoruz.

Konu, 'Engelli Memurlar ve EKPSS' kısmında KomikRetikulum tarafından paylaşıldı.

1. KomikRetikulum

KomikRetikulum Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Arkadaşlar merhaba;
    Bilindiği üzere 24 Nisan 2016 tarihinde yapılan 2016 EKPSS'ye ait kadrolar bugün itibari ile yayımlandı. Sitemizde de haberini göreceğiniz konu üzerine forumumuzda da engelli kardeşlerimize destek vereceğiz. Sınava ilk defa veya daha önce giren adaylar fark etmeksizin bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Aklınıza takılan tüm soru ve sorunları bizlere bu başlık altında yazabilirsiniz.

2. mgündüz

mgündüz Kamu Personeli Üyesi

benim öğrenmek istedigim Belediyede ve ilözel idarede çalışan memurlar diğer kurumlarda çalışan memurlardan daha fazla mı maaş alıyor.Aday memur ilk girişte nekadar maaş alır

3. KomikRetikulum

Maaş konusunda kurumdan kuruma farklılıklar göstermektedir. Maaş konusunda hangi kurum çalışanının ne kadar aldığı / alabileceği konusunda fikir sahibi değilim.

4. papatya

papatya Kamu Personeli Üyesi

merhaba ekpss 2017 de olacakmı acaba

5. DeBeeRs

DeBeeRs Kamu Personeli Üyesi

Öncelikle merhaba;

İlk defa Ekpss ye girdim ve 693. sıradayım lisans mezunları arasında. İİBF mezunuyum, tercih listesine baktığımda 4001 den atama yapılacak kadro sayıları pek fazla değildi ve ben babam yaşlı ve hasta olduğu için Bursa ve Bursa çevresini yazdım. Alım yapılacak kişi sayısı ekseriyetle 1. Tercih listesini gördükten sonra açıkcası endişelendim. DPB tercih robotunu bekliyorum ancak hala çıkartmış değil. Atanamama durumum olabilir mi? Son 3 senedir çok zor şeyler yaşadım ve hala etkisi altındayım. Memur olarak atanıp geçmişi biraz da olsa kenara atıp geleceğime odaklanmak istiyorum.

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim, cevabınızı merak ile bekliyorum :)

6. KomikRetikulum

Merhabalar;
    Öncelikle samimiyet içerisinde durumunuzu izah ettiğiniz ve forumlarımıza görüş sorduğunuz için teşekkür ediyoruz.
    693. sıra azımsanmayacak derece de iyi bir sıralama ancak puanınızı öğrenebilirmiyiz ? Buna göre detaylı bilgi verme şansımız olabilir.

7. DeBeeRs

85,993 puanım.

8. DeBeeRs

Tercih robotu bekleyen arkadaşlar varsa beklemesinler, DPB ile görüştüm bugün. Tercih robotu yayınlamayacaklarmış.

9. KomikRetikulum

Bu puan ile ilk tercihlerde istediğiniz ile atanabileceğinizi düşünüyorum. Engel - evlilik - çocuk durumlarına ait kriterlerinizi değerlendirip buna göre istediğiniz ile tercih yapabilirsiniz.
    Şimdiden hayırlısı olsun

10. DeBeeRs

Tercihimi yapmak için sizi bekliyordum çok teşekkür ederim. ilk 3 tercihim olursa güzel olacak ama muhtemelen olmayacak yerler. Sonraki tercihlerimde asıl istediğim yerleri yazdım. Kazanma konusunda tercih sıralamasının bir önemi bulunmaktamıdır peki? Örneğin ben Bursa'da kadroları 4 5 6 7 8. tercihlere yazdım. benden düşük puanı olan başka bir arkadaşımız 1. sıraya yazarsa atanma şansı var mı?

11. KomikRetikulum

Kazanma sırasında esas tutulacak ilk şart puan üstünlüğüdür. Tercih Kılavuzunda yer alan bir bilgiyi size aynen aktarıyorum.
    Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadrolara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadroya yerleşememiş olacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

12. DeBeeRs

Yani ben 86 puan ile bir yeri 6. sıraya yazmış olsam 84 puanlı bırı 1. tercihine yazmış olsa benim puanım daha iyi olduğu için atanan kişi ben olalcağım değil mi ? :)

13. KomikRetikulum

Evet ama sizden daha iyi puan alan ve daha üst sıralara yazan kişi olur ise o atanır

14. DeBeeRs

Kısacası tercih sıralaması sadece kendimizi bağlamakta. Kesin atanabileceğim bir yeri 1. sıraya yazıp aynı şekilde atamamın olacağı daha iyi bir yeri alt sıralara yazarsam doğal olarak 1. sıradaki yer gelecek ve diğer haklarımı kaybedeceğim.
    Yardımınız için çok teşekkür ediyorum artık tercihimi yapıp gerisini Allah'a bırakma vakti geldi :)

15. KomikRetikulum

Hakkınızda hayırlısı olsun.

16. DeBeeRs

Sınava giren tüm arkadaşların hakkında hayırlısı olur inşallah. Tekrar teşekkür ediyorum.

17. phantoq

phantoq Kamu Personeli Üyesi

Selam ben bilişim tek mezunuyum 79 puan aldım ilk sıraya kendi bölümümle ilgili olanı yazdım sonrasında istediğim yerlerden başlayarak doldurdum sizce atamam olur mu

18. KARTAL85

KARTAL85 Kamu Personeli Üyesi

SLM BİR SORUM OLACAKTI.
    82.7 ile ilk atamada şansımız ne olur. sıralamam 1250

19. KomikRetikulum

Merhabalar;
    Daha önceki mesajlarda da bahsettiğim gibi hiç kimse kesin olarak atamanızın olup olmayacağı hakkında kesin bir hüküm veremez sadece yorum yapabilir. Puanınız iyi ve ilk sıraya bölümünüze ait kadroları yazmanız avantajlı. Gerisi biraz da şans kendi yorumunuzu ÖSYM nin sınav arşivindeki bilgilerden yapabilirsiniz.
    Hakkınızda hayırlısı olsun

20. KomikRetikulum

Öğrenim durumunuz nedir ?

Sayfayı Paylaş